Czytasz dzięki

Gorący stołek prezesa Netii

KZ, MZAT
opublikowano: 23-06-2015, 16:03

Paweł Szymański w fotelu prezesa telekomu, w którym karty rozdaje Zbigniew Jakubas, utrzymał się niespełna kwartał.

Paweł Szymański, były już prezes Netii
Zobacz więcej

Paweł Szymański, były już prezes Netii Fot: Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu"

Fotel prezesa Netii jest ostatnio wyjątkowo gorący. Paweł Szymański, który kierował telekomem od początku kwietnia, został w poniedziałek odwołany przez radę nadzorczą spółki, której szefem jest inwestor Zbigniew Jakubas, pośrednio największy akcjonariusz Netii. Przyczyn odwołania nie podano.

Zastąpi go, przynajmniej czasowo, Bogusława Matuszewska, członkini rady nadzorczej Netii. Menedżerka została delegowana na trzy miesiące do pełnienia funkcji prezesa. Ma spore doświadczenie w branży telekomunikacyjnej. Przez lata pracowała w Siemensie, a od 2009 r. do 2011 r. była członkinią zarządu Polkomtela, operatora sieci Plus. Zajmowała się tam sprzedażą i IT, potem przez parę miesięcy była wiceprezesem PGE (z identycznym zestawem kompetencji).

Paweł Szymański, który wcześniej był m.in. prezesem Ruchu i członkiem zarządu Orlenu, to drugi z rzędu szef Netii, szybko żegnający się ze stanowiskiem. W kwietniu zastąpił Adama Sawickiego, kierującego spółką od czerwca 2014 r. Adam Sawicki jednak po kilku miesiącach – i wdrożeniu programu zwolnień – uznał, że woli posadę szefa polskiego T-Mobile i w styczniu złożył rezygnację. Wcześniej przez 7 lat spółką kierował Mirosław Godlewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, MZAT

Polecane