Gosiewski: możliwe dalsze zmiany na stanowiskach wojewodów

opublikowano: 23-01-2007, 19:42

Szef KS Rady Ministrów Przemysław Gosiewski zapowiedział, że możliwa jest zmiana na stanowisku jednego lub dwóch wojewodów.

Szef komitetu stałego Rady Ministrów Przemysław Gosiewski zapowiedział we wtorek, że możliwa jest zmiana na stanowisku jednego lub dwóch wojewodów.

W zeszłym tygodniu premier Jarosław Kaczyński odwołał trzech wojewodów: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

"W jeszcze jednym lub w dwóch przypadkach może być podjęta decyzja o zmianie wojewody" - powiedział dziennikarzom Gosiewski. Według niego, zmiany mogą nastąpić w ciągu najbliższych miesięcy.

We wtorek wniosek o odwołanie wojewody pomorskiego Piotra Ołowskiego złożył do premiera Jarosława Kaczyńskiego wicepremier, minister edukacji Roman Giertych. Wniosek związany jest odmową wojewody odwołania kuratora oświaty Adama Krawca.

Gosiewski nie chciał powiedzieć, czy wojewoda pomorski zostanie odwołany. Zastrzegł jednak, że zmiany na stanowiskach wojewodów to "sfera zarezerwowana dla PiS". "Nie jest to sprawa, którą konsultujemy w ramach koalicji" - podkreślił.

Od jakiegoś czasu media spekulują o możliwym odwołaniu wojewody śląskiego Tomasza Pietrzykowskiego, z którego pracy są zadowoleni śląscy posłowie PiS. Nie wiadomo jeszcze, czy dojdzie do spotkania szefa MSWiA Ludwika Dorna ze śląskimi parlamentarzystami w tej sprawie. Jak nieoficjalnie powiedział PAP jeden z posłów PiS, wstępnie było ono planowane na najbliższy czwartek.

Podczas spotkania z dziennikarzami Gosiewski powiedział mówił też o trwającej analizie przeglądu resortów. Powtórzył, że obecnie trwa praca nad przygotowaniem merytorycznych zaleceń, jakie zostaną skierowane do poszczególnych ministrów. Gosiewski powiedział, że nie wie, jakie decyzje o zmianach w rządzie przedstawi w przyszłym tygodniu premier.

Gosiewski dodał, że dwóch wiceministrów gospodarki mających odejść z ministerstwa w wyniku przeglądu - Andrzej Kaczmarek i Tomasz Wilczak, będzie reprezentować resort do momentu przedstawienia przez ministra Piotra Woźniaka nowych kandydatów na ich stanowiska. Nazwiska kandydatów na wiceministrów Woźniak przedstawić premierowi do końca stycznia. (DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane