GOZpodarne wyzwanie

opublikowano: 04-10-2018, 22:00

Wybrano najlepsze inicjatywy promujące ideę GOZ.

Jury konkursu grantowego „GOZpodarne wyzwanie” wybrało 10 projektów promujących ideę Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ) wśród społeczności lokalnych. Zwycięskie inicjatywy zostaną zrealizowane podczas październikowego Tygodnia Gospodarki Obiegu Zamkniętego (Polish Circular Week), który w tym roku odbędzie się w Polsce po raz pierwszy. Organizatorem konkursu jest Koalicja na rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego Reconomy, a partnerem Stena Recycling. Organizacje pozarządowe zgłosiły 15 projektów z Warszawy, Poznania, Katowic i Gdańska. Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wyłoniło te, które w największym stopniu promowały ideę GOZ, stawiały na edukację w tym zakresie, zakładały nawiązywanie lokalnych partnerstw i były skierowane do dużej grupy odbiorców.

— To pierwszy konkurs grantowy w Polsce, którego celem jest nie tylko promowanie, lecz także pokazywanie konkretnych działań, jakie mogą podejmować konsumenci — czyli każdy z nas — aby idea gospodarki obiegu zamkniętego stała się w Polsce faktem — podkreśla Małgorzata Greszta z CSR Consulting.

Nagrodzone organizacje otrzymają granty w wysokości 2,5 tys. zł. na realizację zaproponowanych projektów w trakcie Tygodnia Gospodarki Obiegu Zamkniętego, który odbędzie się 22-28 października 2018 r. Ta inicjatywa Koalicji Reconomy ma na celu promocję idei Gospodarki Obiegu Zamkniętego wśród firm, samorządów, społeczności lokalnych i organizacji pozarządowych. W czasie trwania Tygodnia GOZ odbędą się panele dyskusyjne i debaty w całej Polsce, wydarzenia lokalne oraz międzynarodowa konferencja tematyczna. Każdy może też zgłosić swoją inicjatywę promującą dobre praktyki, korzyści dla biznesu i społeczeństwa oraz konkretne rozwiązania z dziedziny gospodarki cyrkularnej.

Pełna lista laureatów konkursu „GOZpodarne wyzwanie” znajduje się na stronie: http://circularweek.org/granty/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy