GPRD: apetyt na 333 mln zł

Katarzyna Jaźwińska
opublikowano: 19-10-1999, 00:00

GPRD: apetyt na 333 mln zł

Dzisiaj zostaną otwarte oferty w przetargu na budowę obwodnicy Krakowa. Wykonawcy, w tym faworyci — Dromex i GPRD, walczą o zlecenie warte 333 mln zł.

Generalna Dyrekcja Dróg Publicznych otworzy dzisiaj oferty firm, które stanęły do przetargu na budowę południowego obejścia Krakowa, obwodnicy długości 6 km (w tym 20 mostów), której budowa pochłonie około 75,5 mln euro (333 mln zł). Środki będą pochodzić przede wszystkim z EBI (37 mln euro), PHARE (19 mln euro) i budżetu (19,5 mln euro — 85,9 mln zł). Inwestorem będzie GDDP.

O realizację kontraktów na krakowskiej obwodnicy walczą dwie największe polskie firmy autostradowe — Dromex i Gdańskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

Dromex startuje w konsorcjum z Płockim Przedsiębiorstwem Robót Mostowych, Warszawskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych i Katowickim Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych.

GPRD podchodzi do przetargu wespół z Kieleckim Przedsiębiorstwem Robót Mostowych i krakowskim Hydro-Trust. Rozstrzygnięcie nastąpi prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Zagraniczne instytucje, finansujące budowę polskich autostrad, żądają jednak od konsorcjów wykazania się doświadczeniem z realizacji podobnych kontraktów. Krajowe firmy doświadczenie mają, ale z lat 70.

— Mamy nadzieję, że jednak wygramy — mówi Zbigniew Wojciechowski, prezes GPRD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Jaźwińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / GPRD: apetyt na 333 mln zł