GPW: decyzja Fed nie zakończyła korekty na GPW

Sebastian Gawłowski
07-11-2001, 17:11

Środowe notowania na GPW przebiegły pod znakiem spadków. Inwestorzy nie zareagowali na dziesiątą redukcję stóp dokonaną przez amerykański Fed, która już wcześniej była uwzględniona w cenach akcji. Nie zrobiła ona również wrażenia na giełdach zachodnioeuropejskich. Od początku listopada na rodzimym rynku wyraźnie widać przewagę strony podażowej, która wiąże się z realizacją zysków po minihossie z poprzedniego miesiąca.

Indeks największych spółek balansował na granicy 1,2 tys. punktów. Przekroczenie tego poziomu w porannej części handlu zmobilizowało stronę kupującą, która do końca sesji kontrolowała sytuację na parkiecie. W rezultacie indeks WIG 20 zakończył notowania 10 punktów powyżej ważnego poziomu. Obroty były bardzo niskie. Ich wartość podliczono na niecałe 150 mln zł, co sugeruje względną stabilizację i niechęć do wyprzedaży walorów. Indeks największych emitentów nadal znajduje się w ważnej strefie wsparcia. Spadek poniżej 1,2 tys. punktów może spowodować dalszą przecenę o przynajmniej 50 punktów.

Słabo zaprezentowały się spółki z portfela WIG 20. Najsłabszym walorem była Netia, która została przeceniona po publikacji wyników gorszych od oczekiwań analityków. Natomiast korekcie oparły się walory blue chipów posiadających pakiety w Polkomtelu - PKN Orlen oraz KGHM. Operator opublikował bardzo dobre prognozy, co szczególnie korzystnie odbiło się na wycenie miedziowych akcji.

Wśród mniejszych spółek wyróżniał się kurs Mieszka, choć w trakcie sesji nie potrafił utrzymać imponującego wzrostu ceny z otwarcia. Zainteresowanie cukierniczą spółką można wiązać z procesem pozyskania inwestora. Gracze przypomnieli sobie również o Jutrzence.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / GPW: decyzja Fed nie zakończyła korekty na GPW