GPW dopuściła nowych brokerów

SG
opublikowano: 25-08-2006, 00:00

Rada Giełdy dopuściła DM Ipopema i DM Suprema do działania na GPW. W przypadku DM Ipopema zgoda jest warunkowa. Zarząd GPW ma sprawdzić, czy broker posiada odpowiednie środki organizacyjne zapewniające bezpieczną obsługę obrotu. DM Ipopema w czerwcu 2005 r. uzyskał zezwolenie KPWiG na działalność. Dotychczas biuro koncentrowało się na ofertach publicznych. Estońska AS Suprema Securities jest dziesiątym zdalnym członkiem GPW. Biuro jest czołowym podmiotem w bankowości inwestycyjnej w krajach bałtyckich. Ma zezwolenie KPWiG na działalność w Polsce. Inwestorem Supremy jest fiński bank inwestycyjny Evli Bank Plc.

— Chcemy przyciągać skandynawskich inwestorów i wprowadzać nowe spółki. Ponadto przygotowujemy transakcje fuzji i przejęć. Jedna na kwotę ok. 35 mln EUR. Druga sięga 200 mln EUR — mówi Peeter Saks, prezes AS Suprema Securities.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu