GPW: gwałtowna wyprzedaż ABM Solid

Kamil Zatoński
opublikowano: 23-11-2007, 12:15

Agresywna podaż dołuje kurs tegorocznego debiutanta, kierowanego przez Marka Pawlika. Po wczorajszym spadku o 7,6 proc., dziś przecena sięgnęła nawet 15,8 proc.

Do tej pory giełdowa korekta dość łaskawie obchodziła się z akcjami tarnowskiej grupy budowlanej. Od początku listopada do wczoraj spadek wyniósł ledwie 3,6 proc. W tym czasie WIG-Budownictwo stracił 20 proc. Relatywnie dobre zachowanie walorów ABM Solid było pochodną ich stosunkowo niskiej płynności. Kiedy jednak - jak wczoraj i dziś - sprzedający mocniej przycisnęli, kurs natychmiast zanurkował w sumie o 20 proc. Dziś wolumen obrotu jeszcze przed południem przekroczył 32 tys. sztuk (1,6 mln zł). Nie licząc trzech sesji tuż po debiucie (nastąpił 24 lipca), to trzeci tak aktywny handel walorami spółki.

Inwestorzy mogą się czuć zdezorientowani, bo z firmy nie docierały w ostatnim czasie żadne niepokojące wieści. Przyczyną wyprzedaży nie są raczej wyniki, które choć nie były jednoznacznie lepsze, niż przed rokiem, to opublikowano je już blisko 10 dni temu. Narastająco po trzech kwartałach przychody ABM wzrosły o jedną czwartą do 159 mln zł, a wynik operacyjny - choć zmienił się ledwie o 0,6 proc. - to był "zdrowszy", bo mniejszy wpływ miało na niego saldo pozostałej działalności. Wynik netto zwiększył się do 4,37 mln zł, także dzięki cofnięciu odpisu ujemnej wartości firmy w pierwszym kwartale tego roku. W samym trzecim kwartale przychody spadły o 2,5 proc. do 53,3 mln zł, wynik operacyjny spadł o 14 proc. do 2,2 mln zł, a wynik netto wzrósł o 10 proc. do 1,5 mln zł. KZ

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GPW: gwałtowna wyprzedaż ABM Solid