GPW: inwestorzy rozchwytują akcje bmp AG

(Artur Szymański)
opublikowano: 14-12-2006, 14:14

Przykład bmp AG pokazuje jak niewiele potrzeba do rozkręcenia karuzeli spekulacji na masową skalę.

Przykład bmp AG pokazuje jak niewiele potrzeba do rozkręcenia karuzeli spekulacji na masową skalę.zobacz notowania

Do 10,47 zł skoczył dziś kurs niemieckiego funduszu venture capital. Oznacza to, że w ciągu niespełna dwóch sesji walory podrożały łącznie już o prawie 30 proc. Iskrą powodującą eksplozję notowań bmp AG była rekomendacja „spekulacyjnie kupuj” z ceną docelową 5,09 EUR (19,39 zł).

Szerzej o rekomendacji i spółce pisaliśmy wczoraj na stronie Pb.pl (GPW: Gigantyczne obroty akcjami bmp AG) oraz w dzisiejszym wydaniu „Pulsu Biznesu” (Kurs bmp AG skoczył dzięki rekomendacji). W środę wolumen wymiany (963,4 tys.) był pięciokrotnie wyższy od dotychczasowego rekordu. Dziś do godziny 14 właściciela zmieniło jeszcze więcej akcji.

Przez rynek przeszło już ponad milion walorów stanowiących prawie 6 proc. kapitału i głosów na WZA spółki.Wartość obrotów sięga 21 mln zł, czyli dwukrotnie więcej niż np. na akcjach PGNiG! Przypomnijmy, że we wtorek za akcję spółki płacono 8,10 zł. Potencjał wzrostu notowań określony wyceną firmy inwestycyjnej Performaxx Research sięgał więc 100 proc. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane