GPW: Na otwarciu możliwe niewielkie osłabienie

opublikowano: 25-05-2004, 09:11

Waga oporu 1676-1700 pkt na WIG20 jest po wczorajszej sesji coraz większa. Nie wygląda na to, by bez pomocy świeżego kapitału zza granicy lukę bessy udało się pokonać. Sęk w tym, że znów drożejąca ropa nie wpływa pozytywnie na chęć do inwestycji w akcje.

W takiej sytuacji najprawdopodobniej rynek może iść w bok lub nieco opaść, by później wznowić ruch do góry i po raz wtóry zmierzyć się z luką bessy, której od trzech sesji zamknąć się nie udało.

Na razie nie widać oznak trwałej poprawy na rynkach zagranicznych, a to nie sprzyja przekształcenia odbicia w jakiś trwalszy trend wzrostowy. Na Zachodzie rynki poruszają się mniej więcej w takt wahań ceny ropy naftowej.

Wczoraj surowiec znów podrożał. W Nowym Jorku cena baryłki ropy drożała na zamknięciu poniedziałkowych notowań o 4,5 proc. Inwestorzy w Stanach zachowali się powściągliwie, doszło do niewielkiego tylko spadku. Dow Jones obniżył wartość o 0,08 proc., zaś o 0,57 proc. wzrósł technologiczny Nasdaq Composite.

Gorsze nastroje na otwarciu wtorkowych notowań mają inwestorzy na giełdach w Eurolandzie. We Frankfurcie i Paryżu indeksy zniżkują po ponad 0,5 proc. Kiepskie otwarcie u naszych zachodnich sąsiadów może źle wpłynąć i na humory rodzimych graczy. Tym bardziej, że pogorszenie widać też było pod koniec wczorajszych notowań.

Poniedziałkowa sesja potwierdziła niemoc obozu byków. Trzeci raz z rzędu nie udało się utrzymać ponad oporem 1676 pkt na WIG20. Bez dopływu świeżego kapitału zza granicy o zamknięciu luki mowy być nie może.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / GPW: Na otwarciu możliwe niewielkie osłabienie