GPW: na rynku nadal dominuje podaż

Marek Druś
25-04-2002, 10:33

Sesja na GPW rozpoczęła się od spadków. Nastrojów inwestorów nie poprawiły z pewnością negatywne sygnały z giełd zagranicznych. Poza wiadomościami o słabych wynikach spółek, zaskakującą wiadomością był pierwszy od sześciu miesięcy spadek wskaźnika nastrojów niemieckiego biznesu (Ifo).

Na otwarciu czwartkowych notowań WIG 20 spadł o 0,55 proc. do 1296,95 pkt. Szeroki indeks rynku WIG stracił 0,44 proc., a TechWIG spadł o 0,52 proc.

Pierwsze minuty sesji nie wniosły wiele nowego do obrazu rynku. Największe obroty przypadają na akcje PKN Orlen, który poinformował w środę, że Bank of New York zmniejszył portfel udziałów spółki o 2 proc. Rośnie podaż akcji TP SA i Agory. Kontynuują zniżkę przecenione w środę o prawie 6 proc. akcje BRE Banku. Zniżka ich kursu w pierwszych minutach notowań sięgała ok. 2 proc.

Spada cena papierów Softbanku. Spółce nie pomogła zapowiedź restrukturyzacji, w ramach której ma się on pozbyć części spółek działających poza głównym obszarem zainteresowania spółki. Wyraźnie tanieją również papiery MCI.

Rośnie cena udziałów AMS. Spółka poinformowała o sprzedaży przez jej głównego inwestora BB Investment w transakcjach pakietowych prawie 24 tys. akcji spółki.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: na rynku nadal dominuje podaż