GPW nie nabrała rozpędu

KZ
13-08-2010, 10:24

Po obiecującym otwarciu inwestorzy spuścili z tonu. Wśród największych spółek ton nadają KGHM i PZU, w gronie maluchów znów wyróżniają się City Interactive i Optimus.

Na otwarciu sesji WIG20 wzrósł o 0,95 pkt. Po 90 minutach handlu zyski stopniały już jednak o dwie trzecie. Na więcej na razie nie ma nadziei, bo lokomotywy głównego indeksu są tylko dwie.

Pierwszą jest KGHM, którego zysk netto w II kwartale była aż o jedną czwartą wyższy od oczekiwań analityków.

Miedziowej spółce dzielnie sekunduje PZU, którego akcje zapomniały już o korekcie i chyba znów zmierzają do szczytu na poziomie 400 zł. Notowania reszty blue chipów zmieniają się w niewielkim zakresie.

Kolejną sesję z rzędu mocno rośnie kurs City Interactive. Do ceny 20 zł, o której w prasie mówił prezes spółki Marek Tymiński, brakuje jeszcze prawie 28 proc. Dynamiczna zwyżka notowań producent gier pompuje też kurs Optimusa, właściciela producenta gier CD Projekt.

Wyraźnie zyskuje też Ciech. Spółka podpisała list mandatowy z EBOiR i MSP, który potwierdza zainteresowanie banku udzieleniem spółce finansowania w kwocie 300 mln zł.

Rośnie też kurs Hawe. Robert Kwiatkowski, prezes operatora, chwali się w „PB” kilkukrotnie wyższym zyskiem, niż przed rokiem. Zapowiada też kolejne duże umowy.

Przy niewielkich obrotach spadają notowania Monnari. Sąd ustalił termin zgromadzenia wierzycieli na 29 września. Jak mówi w „PB” Mirosław Misztal, prezes półki, propozycje układowe nie zmieniły się. Zakładają redukcję długów o 65 proc. i zamianę reszty na akcje spółki.

O 3 proc. rośnie kurs Energopol. Piotr Kwiatek, wiceprezes sosnowieckiej spółki, narzeka w „PB” na to, że powiedzie opóźniły podpisywanie kontraktów z gminami. Wczoraj budowlana firma poinformowała jednak o wartym 14,6 mln zł zleceniu na budowę kanalizacji sanitarnej i oczyszczalni ścieków dla gminy Sośnicowice.

Nie zmienia się kurs Energoinstalu. Stanisław Więcek, prezes spółki, przyznaje w „PB”, że pierwsze półrocze było słabe, ale cały rok ma się zakończyć zyskiem netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Strona główna / GPW nie nabrała rozpędu