Czytasz dzięki

GPW podtrzymuje politykę dywidendową

opublikowano: 08-04-2020, 11:00

Giełda spodziewa się, że obecna aktywność inwestorów jest zjawiskiem raczej chwilowym. Uważa jednak, że stać ją na 2,40 zł wypłaty na akcję.

W marcu 2020 r. po raz drugi w historii Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie doszło do 10 sesji pod rząd z obrotami powyżej 1 mld zł. Na pięć zakończonych już sesji kwietnia, cztery też cechowały się obrotami powyżej 1 mld zł. Marek Dietl, prezes GPW, zakłada jednak, że takie podwyższone zainteresowanie giełdą potrwa jeszcze dwa miesiące.

Marek Dietl, prezes GPW
Zobacz więcej

Marek Dietl, prezes GPW Fot. Marek Wiśniewski

Jego zdaniem, nie ma powodów by giełda odchodziła od polityki dywidendowej, zakładającej wypłaty nie mniejsze niż 2,40 zł na akcję.

- Polityki dywidendowej nie zmieniamy, ale zarząd jedynie rekomenduje wypłatę dywidendy. Ostateczna decyzja zależy od walnego zgromadzenia. Natomiast my jako zarząd czujemy się komfortowo z tym poziomem dywidendy – zaznacza Marek Dietl.

Jacek Fotek, wiceprezes GPW, dodaje, że z punktu widzenia wyników GPW, obniżka stóp procentowych NBP jest niekorzystna dla GPW. Giełda ma bowiem dużo lokat krótkoterminowych. Korzystne dla GPW jest za to osłabienie złotego.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane