GPW powinna być dziś w dobrych nastrojach

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 04-07-2002, 08:58

W USA gracze nieoczekiwanie nie przestraszyli się Dnia Niepodległości i pod koniec wczorajszej sesji kupowali akcje. Powinno to przynieść poprawę nastrojów na parkietach Europy, które w ostatnich dniach są dużo słabsze od USA i Azji. Zwyżki powinny także zawitać na GPW.

Wczorajsza „siła” warszawskiego parkietu nie była niczym nadzwyczajnym. Cała Europa Środkowo-Wschodnia okazała się enklawą zwyżek. Nasze fundusze emerytalne trzymały kursy w ryzach, bo przecież dymisja ministra finansów powinna w teorii wywołać panikę na rynkach kapitałowych. Zagraniczni inwestorzy jednak na pewno wstrzymają się z zakupami do czasu wyłonienia następcy Marka Belki.

W USA dzień wolny, więc istotne dla giełd będą decyzje Banku Anglii (godz. 13.00) i Europejskiego Banku Centralnego (13.45). Zdaniem analityków, podwyżki stóp procentowych nie zaczną się jeszcze teraz.

Warto przyjrzeć się kursowi Softbanku, który wyemituje 80 mln zł obligacji zamiennych. Ciekawie powinno być także na papierach PKN. Kulczyk Holding podpisał umowę opcji kupna akcji koncernu od Warty. Pakiet stanowi 0,5 proc. kapitału płockiej spółki.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu