GPW: realizacja prognozy broni kursu JWC

Kamil Zatoński
opublikowano: 17-12-2007, 11:27

Wbrew obawom, deweloper sprzeda w tym roku wystarczającą ilość mieszkań, by wykonać plan finansowy. Mimo spadku o 0,9 proc., kurs spółki zachowuje się dziś najlepiej spośród przedstawicieli branży.

Józef Wojciechowski, szef rady nadzorczej i główny akcjonariusz JW. Construction, w rozmowie z agencją Reuters zapewnił, że wielkość zysku i obrotu za 2007 r. na pewno przekroczy prognozę. Spółka zakładała, że przychody sięgną 813 mln zł, a zysk netto 146,5 mln zł.

Niepewność co do realizacji planu brała się stą, że po trzech kwartałach przychody wynoszą ledwie 357,6 mln zł (44 proc. prognozy), a zysk netto 43,3 mln zł (30 proc.). Na dodatek w październiku sprzedano najmniej mieszkań w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy – zaledwie 71 lokali o wartości 30,2 mln zł.

Prognoza „zawieszona” była na założeniu, że postęp prac budowlanych i sprzedaż lokali w projekcie Górczewska Park przekroczy poziom odpowiednio – 40 i 50 proc. – tak, by zgodnie z zasadami rachunkowości, przyjętymi przez JWC, spółka mogła zaliczyć tę część przychodów i kosztów do wyników tego roku. W niedawnej rozmowie „PB”, Józef Wojciechowski zapowiadał, że plan zostanie wykonany, jeśli znajdą się chętni na duże pakiety mieszkań. Spółka na razie jednak nie informowała o zawarciu tego typu umów.

Dziś kurs JWC minimalnie traci. Dużo gorzej wiedzie się akcjonariuszom innych spółek z branży: kurs Dom Development spada o 2,7 proc., Polnord o 5,7 proc., a Ganta o 5,7 proc. KZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / GPW: realizacja prognozy broni kursu JWC