GPW: rynek czeka na wytyczne zza oceanu

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 16-10-2002, 13:12

Dzisiejsza sesja jest korektą po kilkudniowych wzrostach, które pozwoliły na wzrost wartości indeksu największych spółek WIG 20 o około 6 proc. Przecena nie jest głęboka i nie ma charakteru gwałtownej realizacji zysków. Jednak zniżki sprowadziły wskaźnik blue chipów poniżej oporu na poziomie 1120 punktów, którego zdecydowane pokonanie będzie zapowiedzią kontynuacji fali wzrostowej w kierunku 1170 punktów. W trakcie dzisiejszych notowań powinno dojść do uspokojenia sytuacji w oczekiwaniu na otwarcie notowań za oceanem. Jednak można się spodziewać, że popyt na najbliższych sesjach będzie walczył zaciekle o kontrolę nad rynkiem.

Reprezentanci branży informatycznej, którzy przewodzili wzrostowym papierom w porannej części handlu, niwelują wcześniejsze wzrosty. Najlepsze notowania spośród największych firm IT ma Comarch. W sektorze bankowym jedynie Pekao

utrzymuje się w strefie wartości dodatnich. TPSA, PKN Orlen i KGHM tracą około 0,5 proc. Lepiej prezentują się uczestnicy portfela blue chipów z krótkim stażem. Amica i PGF zyskują w granicach 1 proc.

Wśród mniejszych firm zwraca uwagę ponad 7 proc. wzrost LPP, który ma zapewne związek ze zbliżającymi się wynikami. Rynek liczy na potwierdzenie znaczącej dynamiki wyników z poprzednich kwartałów.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: rynek czeka na wytyczne zza oceanu