GPW: Sanwil bliżej przejęcia

Kamil Zatoński
28-11-2007, 10:15

Inwestorzy długo musieli czekać na pierwszy krok, jaki spółka, kierowana przez Jacka Rudnickiego, wykona na polu akwizycji. Wczoraj Sanwil poinformował o podpisaniu w listu intencyjnego, który ma otworzyć negocjacje w sprawie zakupu zagranicznej firmy. Kurs mocno rośnie.

Komunikat nie podaje szczegółów, dotyczących podmiotu, który ma zostać przejęty. Najprawdopodobniej chodzi jednak o hiszpański Rosich, na który Sanwil miał apetyt już od kilku miesięcy. Firma ta prowadzi działalność w obszarze materiałów powlekanych, dostarcza wyroby do takich branż, jak motoryzacyjna, lotnicza i elektryczna. Negocjacje dotyczyć mają przejęcia 100 proc. akcji. Okres wyłączności negocjacji ustalono na nie dłużej, niż pięć miesięcy od dnia podpisania listu intencyjnego.

Przejęcia to główny cel planowanej emisji, z której Sanwil chce pozyskać 54 mln zł. Prawo poboru przydzielono we wrześniu, ich właściciele muszą teraz poczekać na zatwierdzenie prospektu emisyjnego przez Komisję Nadzoru Finansowego (trafił tam na początku października).

O godz. 10.10 za akcje Sanwilu płacono 0,33 zł, po wzroście o 10 proc. KZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GPW: Sanwil bliżej przejęcia