GPW: Sesja może zacząć się wzrostem

30-09-2004, 09:30

Dobre otwarcie giełd zachodnioeuropejskich oraz polskich kontraktów terminowych sprzyja wzrostowemu otwarciu na rynku kasowym GPW.

Od sporych wzrostów rozpoczęły się sesje w Europie Zachodniej. To efekt kończącego się kwartału, który sprzyja upiększaniu wyników funduszy poprzez windowanie cen akcji. Dobre nastroje dodatkowo podkręciły zyski, jakimi zakończyły środowe notowania giełdy amerykańskie.

Dow Jones zyskał 0,57 proc., a Nasdaq 1,29 proc. po lepszych od oczekiwań danych o tempie wzrostu gospodarczego oraz pierwszym od dziewięciu dni spadku ceny ropy naftowej. Od 0,6-proc. zwyżki rozpoczął się dzień na rynku kontraktów terminowych, zyskują także amerykańskie futuresy.

Zdecydowany kierunek na początku sesji, jaki obrały giełdy zagraniczne powinien się utrzymać do czasu startu handlu w Warszawie. Także więc i u nas sesja ma dużą szansę przynieść wzrost. Zadaniem na dziś dla polskich inwestorów jest sforsowanie bariery 1810 pkt na WIG20, z którą bezskutecznie walczą od dwóch dni. Następny opór znajduje się jednak niedaleko – 1819,7 pkt to wartość szczytu z 17 września. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / GPW: Sesja może zacząć się wzrostem