GPW: Variant odrabia straty

pb.pl
17-07-2007, 14:58

Do najlepszych spółek na słabym rynku należy we  wtorek Variant. Kurs dystrybutora akcesoriów samochodowych odrabia wczorajsze straty. Powód? Plany emisji i dobre wyniki w I półroczu.

Variant w tym tygodniu złoży prospekt emisyjny. Nowe akcje mają sfinansować recykling zużytych olejów oraz poszerzyć asortyment o szyby samochodowe. Firma planuje też przejęcia, ujawnił prezes Wiesław Cholewa. Jego spółka wyemituje 2,5 miliona akcji w cenie zbliżonej do ceny rynkowej oraz 480 tys. akcji z prawem poboru (zostało już ustalone). Potrzeby spółki to 34-37 mln zł.

Firma w tym roku chce zarobić netto 7,7 mln zł wobec 5,9 mln zł w 2006 r. Prezes nie wyklucza jednak podwyższenia prognoz. Dziś Variant przedstawił wstępne wyniki po I półroczu. W czerwcu sprzedaż spółki była o 37 proc. wyższa niż przed rokiem i wyniosła 6,8 mln zł. Równie dynamiczny był zysk brutto ze sprzedaży, który skoczył do 2,3 mln zł.
ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: pb.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GPW: Variant odrabia straty