GPW w dół, tanieją Police i Boryszew

KZ
opublikowano: 16-06-2011, 09:51

Po wyprzedaży na Wall Street i rynkach azjatyckich początek sesji w Warszawie był łatwy do przewidzenia. Spadki notowań blue chipów sa jednak symboliczne. Dużo więcej tracą Boryszew i Police.

Na otwarciu sesji WIG20 spadł o 0,47 proc. do 2853 pkt., ale w kolejnych minutach spadki nie zostały pogłebione. Po blisko godzinie handlu wskaźnik utrzymywał się nieco powyżej kursu otwarcia.

Mocno w dół idzie kurs Polic, drożeją natomiast akcje Tarnowa. To reakcja na ogłoszenie przez drugą z firm wezwania na akcje pierwszej. Analitycy dobrze oceniaja pomysł, choć np. Kamil Kliszcz z DI BRE Banku zwraca uwagę, że tarnowska firma decyduje się na przejęcie podmiotu, który ma strukturalne problemy w szczycie nawozowej hossy.

Dugą sesję z rzędu wyraźnie tanieją akcje Boryszewa. Towarzyszą temu spore obroty. Inwestorzy pozbywają się akcji, ale też praw poboru akcji nowej emisji, które weszły dziś do obrotu. I też tanieją o ponad 10 proc. w stosunku do kursu odniesienia. Prawami poboru będzie można handlować do 28 czerwca.

W górę, ale przy symbolicznych obrotach, idzie kurs Atlantisu, który poinformował o przejęciu blusko 5 proc. i planach nabycia kolejnych 15 proc. akcji notowanej na NewConnect spółki IQ Partners. Jej kurs eksplodował: przy sporych obrotach rósł naweto o 36 proc. Wczoraj nie zmienił się, a w ostatnich dniach był stabilny, co akurat w przypadku transakcji, dokonywanych przez Mariusza Patrowicza i podmioty przez niego kontrolowane regułą nie jest.

Drożeją akcje Pekaesu. W "Parkiecie" prezes spóki Jacek Machocki zapowiada sprzedaż trzech spółek zależnych. Ma już na nie chętnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW w dół, tanieją Police i Boryszew