GPW: wynik sesji zależy od handlu papierami telekomów

Marek Druś
opublikowano: 02-08-2001, 08:59

Przebieg dzisiejszej sesji na GPW zależy głównie od handlu papierami dwóch najcięższych telekomów. Jak pokazało zamknięcie wczorajszych notowań, wymiana papierów TP SA i Elektrimu ma obecnie największy wpływ na nastroje na warszawskim parkiecie.

Jeśli inwestorzy uwierzą w zapewnienia przedstawicieli obu stron negocjacji France Telecom – MSP o kontynuacji rozmów w sprawie sprzedaży udziałów TP SA i utrzyma się popyt na udziały Elektrimu, sesja ma szansę zakończyć się kolejnymi wzrostami indeksów.

W środę na giełdach w USA optymizm inwestorów lekko osłabł pod koniec notowań. Nie przeszkodziło to giełdzie w Tokio, która zakończyła sesję wyraźnym wzrostem.

Z wyjątkiem giełdy we Frankfurcie europejskie rynki zamknęły wczorajsze notowania umiarkowanymi wzrostami. Po wynikach opublikowanych przez koncern farmaceutyczny Aventis i bank Societe Generale utrzymanie przewagi popytu jest prawdopodobne.

Mało prawdopodobne jest natomiast obniżenie przez Europejski Bank Centralny stóp procentowych po dzisiejszym posiedzeniu (telekonferencji). Rynek liczy jednak, że taka decyzja zapadnie na kolejnym spotkaniu EBC, planowanym na 30 sierpnia.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: wynik sesji zależy od handlu papierami telekomów