GPW znowu w górę

Rekordowe notowania kilku spółek jedynie nieznacznie podbiły główne indeksy warszawskiej giełdy.

W środę na warszawskim parkiecie przeważały lekkie zwyżki przy niewielkich wahaniach indeksów. Sprawdziła się więc stara zasada, głosząca że „pieniądz lubi ciszę”, a inwestorów do zakupów zagrzewała prognoza DI BRE, który obstawia, że przyszły kwartał będzie korzystny dla posiadaczy akcji. Ostatecznie WIG20 zakończył handel 0,1 proc. na plusie, sWIG80 wzrósł o 0,2 proc., a najwięcej, bo 0,4 proc. na wartości zyskał wWIG40.

1,5 proc. straciła JSW. Analitycy ankietowani przez PAP oczekują, że ubiegły kwartał spółka zanotowała stratą sięgającą 57,2 mln zł. 1,3 proc. zyskał Synthos, którego kurs utrzymuje się tuż pod historycznymi maksimami. Rekomendację dla spółki do "kupuj" podwyższył DM IDM.

Znacznie więcej niż w segmencie blue chipów działo się jednak na rynku mniejszych spółek. Najwyżej od czterech i pół roku znalazły się notowania Polic (+1,2 proc.). Zarząd chce przeznaczyć na dywidendę 50,25 mln zł. Twarde dno trwającej od roku przeceny najwyraźniej znalazły walory Kopeksu (+7,5 proc.). Spółka zapowiedziała, że w ciągu pięciu lat zwiększy przychody do 3,5 mld zł, a rekomendację z „redukuj” do „trzymaj” podniósł DI BRE.

Najwyżej w historii znalazły się notowania Impela (+3,0 proc.). Zarząd spółki zarekomenduje wypłatę 1,5 zł dywidendy na akcję. Tuż pod historycznymi maksimami z piątku ustabilizował się kurs CCC (+0,7 proc.).  Cenę docelową dla akcji spółki do 81,5 zł podniósł Millennium DM. Ponad 6 proc. zyskał Cyfrowy Polsat. Medialna grupa zanotowała w czwartym kwartale 121,62 mln zł zysku netto. Analitycy spodziewali się 105,7 mln zł.

Z rocznych maksimów opadały jednak notowania City Interactive (-2,2 proc.). Nie pomogły zapowiedzi prezesa Marka Tymińskiego, że tegoroczne wyniki będą rekordowe. O 8 proc. załamały się notowania Armatury Kraków. Spółka nie wypłaci dywidendy za ubiegły rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / GPW znowu w górę