Gracze foreksowi mieli lepszy kwartał

Do trzech razy sztuka? Niekoniecznie.

Zgodnie z zaleceniami Komisji Nadzoru Finansowego domy maklerskie działające z polską licencją (oraz brytyjski CMC Markets w odniesieniu do polskich klientów) po raz trzeci opublikowały statystyki zyskowności klientów foreksowych. I po raz trzeci dane te nie potwierdziły tezy głoszonej przez poprzednie kierownictwo KNF, że 80 proc. klientów brokerów traci na foreksie. W wynikach pierwszego kwartału 2017 r. pośród najpowszechniejszych instrumentów tylko u jednego brokera można doszukać się takiej proporcji. Zazwyczaj około 40 proc. graczy zarabia. Proporcja ta wydaje się ciut lepsza od wyników poprzedniego kwartału.

— Izba Domów Maklerskich oraz zrzeszone w niej domy maklerskie kładą duży nacisk na rzetelną i systematyczną edukację klientów oraz transparentność. Kolejne już wyniki, wyraźnie wyższe od przywoływanych jeszcze danych dotyczących lat 2012-15, wskazują, że starania domów maklerskich o podniesienie poziomu wiedzy przynoszą wymierne efekty — mówi Marek Wołos, ekspert Izby Domów Maklerskich ds. foreksu. Jednocześnie specjalista przestrzega przed firmami zagranicznymi, które nie stosują przepisów oraz wytycznych wydanych i egzekwowanych przez KNF, i apeluje do inwestorów o weryfikację podmiotów, z usług których zamierzają skorzystać. Dwa tygodnie temu do działalności brokerów zagranicznych krytycznie odniosła się NIK w raporcie „Ochrona praw nieprofesjonalnych uczestników rynku walutowego”. Natomiast w kwietniu KNF zaproponowała Ministerstwu Finansów taką nowelizację ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym, by operatorzy telekomunikacyjni byli zobowiązani blokować dostęp do stron internetowych firm wpisanych na listę ostrzeżeń publicznych KNF. Z myślą o zainteresowanych grą na foreksie KNF uruchomiła też specjalny serwis internetowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gracze foreksowi mieli lepszy kwartał