Gracze z euforią przyjęli telestrategię dla PPWK

KL
opublikowano: 09-07-2007, 00:00

Kurs akcji dawnego wydawcy map zyskał ponad 10 proc. po zapowiedzi na łamach „PB” przyszłych przejęć.

Kurs akcji dawnego wydawcy map zyskał ponad 10 proc. po zapowiedzi na łamach „PB” przyszłych przejęć.

Akcje PPWK wzrosły w piątek o 10,99 proc., do 6,97 zł. Prawa poboru podrożały o 17,9 proc. i kosztowały na zamknięciu piątkowej sesji 29,05 zł. Obroty akcjami wyniosły 7,8 mln zł, czyli dwa razy więcej niż dzień wcześniej.

Inwestorom spodobały się zapowiedzi zarządu, dotyczące planów rozwoju. Na łamach „PB” przedstawili wizję powiększania grupy o kolejne spółki telekomunikacyjne. W czwartek PPWK podpisało list intencyjny, dotyczący rozpoczęcia negocjacji w sprawie zakupu gdyńskiej spółki Elterix — operatora, świadczącego usługi VoIP (telefonii internetowej), a także telefonii stacjonarnej i dostępu do internetu.

Pierwszym krokiem realizacji strategii, opartej na akwizycjach, będzie przejęcie spółki El2, zajmującej się usługami dodanymi w telefonii komórkowej.

W ubiegłym roku PPWK kupiło 15 proc. jej walorów. W tym roku planuje dokupienie kolejnych 85 proc. Pieniądze na ten cel będą pochodzić z emisji akcji serii F. Zapisy na nie rozpoczną się 12 lipca. Każde posiadane prawo poboru pozwoli na zakup 10 akcji. Jeśli inwestorzy obejmą wszystkie oferowane papiery, do spółki trafi 81,7 mln zł. To, ile PPWK zapłaci za kolejne udziały w El2, zależy od zysku netto przejmowanej spółki za 2007 r.

Według Andrzeja Ziemińskiego, prezesa PPWK, i Grzegorza Esza, członka zarządu spółki, przejmowanie kolejnych firm, będących operatorami internetowymi i stacjonarnymi pozwoli PPWK na przeniesienie tych usług na inne niż dotąd platformy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu