Graet Place to Work 2010 w Europie Spójność i uczciwość w relacjach

DCZ
opublikowano: 02-07-2010, 14:47

Grupa Ikea w Polsce i Bristol-Myers Squibb Polska znalazły się na liście 100 najlepszych miejsc pracy na naszym kontynencie.

Listę stworzono na podstawie wyników największego na świecie badania jakości miejsc pracy przygotowanego przez Great Place to Work Institute. Co roku w badaniu bierze udział ponad 1300 firm z 17 krajów Europy. Po raz trzeci z rzędu pierwsze miejsce w kategorii firm dużych (ponad 500 pracowników) zajął Microsoft. W kategorii firm małych i średnich także po raz trzeci na liście europejskiej wygrała holenderska firma doradcza samhoud.

— Mimo kryzysu firmy z listy 100 Najlepszych miejsc pracy w Europie wciąż zwiększają zatrudnienie. Przez ostatnie 12 miesięcy liczba pracowników wzrosła w nich średnio o 2,2 proc. To mniej niż w poprzednich latach, ale jednocześnie te firmy zwiększyły produktywność o 12,9 proc., dzięki czemu znalazły się w czołówce najszybciej się rozwijających w Europie — mówi Palle Ellemann, dyrektor zarządzajacy Great Place to Work Institute Europe.

Jednym z głównych źródeł dobrej kondycji i sukcesu rynkowego najlepszych miejsc pracy jest przede wszystkim spójność i uczciwość w relacjach pracodawca — pracownik.

— Dane z tegorocznych badań pokazują, że to właśnie pytania związane z wiarygodnością kadry kierowniczej mają największy wpływ na opinie pracowników o ich miejscu pracy — komentuje Palle Ellemann.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / Graet Place to Work 2010 w Europie Spójność i uczciwość w relacjach