Grający robot

BAW
opublikowano: 18-01-2018, 22:00

Wojciech Świtała z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zaprezentuje 19 stycznia na obronie pracy inżynierskiej zaprogramowanego przez siebie robota.

 Staszek, bo tak nazywa się robot Mitsubishi RV- 2F-D, potrafi grać na instrumencie. Student, który ukończył szkołę muzyczną II stopnia, połączył swoje pasje — muzykę i robotykę. Robot podłączony jest do komputera, na którym uruchamiany jest napisany przez Wojciecha Świtałę program do jego obsługi.

Klikając myszką na poszczególne klawisze, można grać za pomocą robota, który może też zapamiętać melodię, a następnie zapisać ją do pliku, który będzie odtworzony przez maszynę w dowolnym momencie. Program umożliwia robotowi grę dwoma palcami, uderzenie w talerz perkusyjny oraz ukłon.

Model końcówki grającej został wydrukowany w technologii 3D. Wspólne wykonanie przez Wojciecha i Staszka kolędy „Lulajże, Jezuniu” można obejrzeć na oficjalnym fanpage’u AGH oraz na kanale YouTube uczelni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BAW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Grający robot