Granty na centra B+R

opublikowano: 12-08-2019, 22:00

Pod koniec lipca Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju (MIiR) zaktualizowało harmonogram naborów w programie Inteligentny Rozwój (POIR).

Pojawił się w nim kolejny konkurs z grantami dla przedsiębiorców, którzy chcą tworzyć laboratoria lub unowocześnić sprzęt w już prowadzonych przez siebie centrach badawczo-rozwojowych. Budżet naboru z działania 2.1 POIR („Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R”) wynosi 350 mln zł. Granty pokryją koszty zakupu lub leasingu nieruchomości i prac budowlanych. Ponadto przedstawiciele biznesu będą mogli przeznaczyć wsparcie na zakup sprzętu, własności niematerialnych i prawnych. Powstała infrastruktura powinna służyć przedsiębiorcom do prowadzenia prac badawczych. Wnioskodawcy muszą wykazać się współpracą z jednostkami naukowymi i wzrostem zatrudnienia personelu badawczego w swoich firmach. Konkurs cieszy się sporym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. W ostatnim naborze MIiR rekomendowało do wsparcia 41 projektów. Budżet konkursu wynosił 400 mln zł, z czego łączna kwota dofinansowania wspomnianych projektów to 277 mln zł. Ogłoszenie przez MIiR kolejnej edycji programu wynika najpewniej z nadwyżki w budżecie działania 2.1 POIR.

WAŻNA DATA: 26.09 Od tego dnia będzie można składać wnioski o dofinansowanie z działania 2.1 POIR. Nabór zakończy się 14 października.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.poir.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane