Granty na projekty międzynarodowe

opublikowano: 15-01-2019, 22:00

Ruszyła 11. edycja międzynarodowego konkursu Eurostars-2.

Mogą w nim startować mali i średni gracze, którzy wspólnie z partnerami zagranicznymi chcą prowadzić badania przemysłowe lub prace rozwojowe. W grę wchodzą nie tylko europejscy przedsiębiorcy, lecz także przedstawiciele biznesu z Kanady, Republiki Południowej Afryki i Korei Południowej. Celem konkursu jest opracowanie nowych produktów, procesów lub usług. Przedsięwzięcia mogą być prowadzone w każdej dziedzinie z wyjątkiem branż obronnej i wojskowej.

Aby polska firma miała szansę na wsparcie, musi złożyć projekt z co najmniej jednym przedsiębiorcą ze wspomnianych krajów. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) przeznaczyło na tego typu przedsięwzięcia 1,5 mln EUR. Jeżeli rodzimy przedsiębiorca znajdzie się na międzynarodowej liście projektów rekomendowanych do dofinansowania, musi przygotować krajowy wniosek dla NCBR. Rządowa agencja sprawdzi, czy kwota dotacji, o jaką się ubiega, jest zasadna. Mikro- i małe firmy mogą liczyć na wsparcie w wysokości 60 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. W przypadku średnich przedsiębiorstw ten odsetek wynosi 50 proc.

WAŻNA DATA

28.02 Do tego dnia firmy mogą składać wnioski w konkursie Eurostars-2.

WIĘCEJ INFORMACJI: Andrzej Wajs, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju andrzej.wajs-at-ncbr.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu