Granty ułatwią dostęp do nowych technologii

opublikowano: 18-03-2018, 22:00

Przedstawiciele biznesu i nauki, którzy chcą wspólnie realizować projekty mogą zdobyć dotacje z poddziałania 4.1.2 programu Inteligentny Rozwój

Przedstawiciele biznesu i nauki, którzy chcą wspólnie realizować projekty obejmujące badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe, mogą zdobyć dotacje z poddziałania 4.1.2 programu Inteligentny Rozwój („Regionalne agendy naukowo-badawcze”). Budżet naboru wynosi 200 mln zł. Warto podkreślić, że przedsięwzięcia powinny wpisywać się w obszary regionalnych agend naukowo-badawczych. Chodzi o takie dziedziny, jak zdrowe społeczeństwo, biogospodarka rolno-spożywcza, leśno-drzewna i środowiskowa, zrównoważona energetyka, transport i budownictwo.

Na czym będzie polegała współpraca w ramach projektów? Firmy sfinansują większość prac B+R, a instytuty badawcze udostępnią im fachowców i nowatorskie rozwiązania.

Konkurs jest ciekawą alternatywą dla innych naborów wspierających prace badawczo- -rozwojowe. Firmy MSP mogą sfinansować tą drogą nawet do 80 proc. kosztów prowadzonych prac B+R. Dzięki współpracy z jednostkami naukowymi będą miały dostęp do nowych rozwiązań technologicznych, transferu wiedzy i wysoko wykwalifikowanego personelu.

— Wnioski złożone przez konsorcja ubiegające się o granty muszą spełniać wszystkie kryteria formalne i merytoryczne, w tym m.in. oryginalność rozwiązania, zapotrzebowanie rynkowe na wyniki przedsięwzięcia i adekwatność zaplanowanych prac — podkreślaBartosz Igielski, menedżer w zespole ulg i dotacji KPMG.

Nabór podzielony jest na dwie rundy. © Ⓟ

Więcej informacji: www.ncbr.gov.pl

WAŻNA DATA:

15.05 Do tego dnia konsorcja składające się z przedsiębiorców i naukowców mogą składać wnioski o dotacje z poddziałania 4.1.2 POIR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu