Greenpeace buduje w Polsce hotele dla owadów

DI, PAP
opublikowano: 18-02-2014, 00:00

Od marca zaczną powstawać w dużych miastach w całej Polsce specjalne hotele dla dziko żyjących pszczół, trzmieli i innych owadów zapylających.

Radzą sobie w nich tym gorzej, im bardziej zadbane są parki i inne tereny zielone — gdy kosi się trawę do samej ziemi, usuwa kupki ziemi i wygrabia liście, coraz trudniej im znaleźć bezpieczną przestrzeń. Hotele dla owadów staną w miejscach, w których będą miały dużo pożywienia. Znajdą w nich schronienie: pszczoły samotnice, trzmiele i inne pszczołowate, motyle, biedronki, złotooki oraz tzw. bzygowate, czyli owady z rzędu muchówek. Pieniądze na budowę domków zebrano w ramach akcji „Adoptuj pszczołę”. Była to kolejna edycja kampanii, której celem jest ochrona owadów zapylających, masowo wymierających w wyniku chorób, chemizacji rolnictwa i niszczenia ich siedlisk. Udało się zebrać 80 tys. zł. Pierwszy domek dla owadów powstał na Polu Mokotowskim w Warszawie, wkrótce w całym kraju ma być 100.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy