Grodno już wydało pieniądze

GRA
11-04-2011, 00:00

Mazowiecki dystrybutor elektrotechniki zrealizował cele emisyjne. Już myśli o kolejnych oddziałach i przejęciach.

Mazowiecki dystrybutor elektrotechniki zrealizował cele emisyjne. Już myśli o kolejnych oddziałach i przejęciach.

Pojutrze na giełdzie pojawią się akcje Grodna, mniejszego konkurenta wrocławskiego TIM. W niedawnej ofercie prywatnej debiutant na New- Connect sprzedał 10 proc. kapitału za 7,6 mln zł. Pieniądze akcjonariuszy krótko leżały na kontach — spółka od razu wzięła się do realizacji celów emisyjnych. I je zrealizowała.

Zgodnie z zapowiedziami, utworzyła dwa kolejne oddziały — w Krakowie i Łodzi. Ten w Krakowie jest już drugą placówką firmy w tym mieście, a w Łodzi — pierwszym. Grodno sfinalizowało też przejęcie zorganizowanej części przedsiębiorstwa Ostel.

Nie spocznie jednak na laurach.

— Zamierzamy uruchamiać kolejne placówki handlowe. Rozmowy są w toku, więc nie chcemy na razie ujawniać lokalizacji ani harmonogramu — mówi Jarosław Jurczak, wiceprezes i akcjonariusz Grodna.

W planach są też przejęcia.

— Interesują nas firmy, które pozwolą nam zwiększyć zasięg operacji pod względem geograficznym —zapowiada prezes dystrybutora elektrotechniki.

Grodno dysponuje teraz siecią 31 placówek handlowych. Zgodnie z prognozą z prospektu emisyjnego, w tym roku powinny one przynieść 154 mln zł sprzedaży.

— Jestem spokojny o tę prognozę. Jeśli będziemy ją korygować, to w górę — zapewnia Jarosław Jurczak.

Prognoza na 2010 r. (rok obrotowy skończył się 31 marca) została przekroczona.

— Miało być 125 mln zł, a jest o kilka proc. więcej —szacuje Jarosław Jurczak.

Zgodnie z prognozą, EBITDA powinna wynieść 7,6 mln zł, a zysk netto sięgnąć 4,1 mln zł. Rok wcześniej było to odpowiednio 4,9 mln zł i 2,8 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Grodno już wydało pieniądze