Czytasz dzięki

Grodno wskoczy na duży parkiet

  • Anna Pronińska
opublikowano: 14-02-2014, 00:00

Spółka chwali się rekordowymi wynikami, przygotowuje emisję akcji i wyprowadzkę z NewConnect.

Dystrybutor artykułów elektrotechnicznych przygotowuje się do wielkich zmian.

— Piszemy prospekt i harmonogram oferty. Do nowej emisji akcji dojdzie w tym roku. Planujemy wejść na główny rynek. Dziś jest za wcześnie na ujawnianie jej wielkości — mówi Andrzej Jurczak, prezes Grodna i jeden z dwóch głównych właścicieli.

Kapitalizacja spółki wynosi 34 mln zł. By wejść na główny parkiet, musi sięgnąć 12 mln EUR (50 mln zł). Zdaniem prezesa, nową emisją akcji mogliby się zainteresować inwestorzy instytucjonalni.

— Pieniądze od inwestorów przeznaczymy na rozwój sieci oddziałów i poszerzanie bazy asortymentowej — mówi Andrzej Jurczak.

Dziś spółka ma 36 placówek. Jej sieć może się zwiększyć do co najmniej 45. — Pod względem przychodów jesteśmy liderem w województwie mazowieckim [spółka generuje tam około 40 proc. przychodów — red.]. Nadal będziemy rozwijać sieć w Polsce centralnej i na ścianie zachodniej — mówi Andrzej Jurczak.

Spółka zanotowała rekordowe wyniki po trzech kwartałach roku rozliczeniowego 2013/14 (3,2 mln zł zysku netto przy ponad 160 mln zł przychodów). To pozwoliło jej podnieść prognozy roczne: zysku netto z 2 mln zł na 4 mln zł, a sprzedaży z 198 mln zł do 205 mln zł.

— Rośniemy kosztem innych, bo sam rynek nie urósł w zeszłym roku. Patrząc na 2014 r., jesteśmy nastawieni optymistycznie — mówi prezes Grodna. Zarząd nie zdecydował jeszcze o rekomendowaniu wypłaty dywidendy z zysku za rok obrachunkowy 2013/14.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane