Gross: decyzja o emeryturze była moja

Marekl Druś, Bloomberg
opublikowano: 05-02-2019, 08:16

Bill Gross powiedział, że sam zdecydował o przejściu na emeryturę po ponad czterech dekadach zarządzania pieniędzmi. „Król obligacji” jest przekonany, że osiągane przez niego ostatnio wyniki nie przyćmią jego dziedzictwa.

- To było prawie pół wieku wpatrywania się w ekrany i budzenia w środku nocy, aby sprawdzić Azję i Europę – powiedział Gross. – Mam kilka pierścieni Super Bowl i nadszedł czas, aby cieszyć się sobą i moją rodziną – dodał.

Bill Gross
Zobacz więcej

Bill Gross Reuters/FORUM

Gross zaczął zarządzać Janus Henderson Global Unconstrained Bond Fund w 2014 roku niedługo po odejściu z Pimco, które współtworzył w 1971 roku i gdzie zarządzał największym na świecie funduszem obligacji. Stworzony w 1987 roku Pimco Total Return Fund w szczytowym momencie w 2013 roku miał prawie 300 mld USD aktywów.

Odchodząc z Janus Henderson Global Unconstrained Bond Fund, Gross zostawia fundusz z mniej niż połową aktywów, którymi dysponował w szczytowym momencie. Nie przekraczają one 1 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marekl Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA