Groupon przemaluje Katowice na zielono

opublikowano: 24-04-2017, 22:00

Warszawskie centrum usług się sprawdziło, więc będzie drugie. Spółka z zielonym logo idzie na Śląsk. Zatrudni nawet 500 osób.

Kolejny inwestor otwiera w Polsce drugie centrum usług biznesowych i kolejna firma z branży będzie zatrudniać ponad tysiąc osób. Groupon, który trzy lata temu uruchomił centrum w Warszawie i dziś ma tu ponad 700 pracowników, wchodzi do Katowic. — Planowany termin otwarcia biura to lato 2017 r. Do końca roku przewidujemy zatrudnienie 250 osób, a docelowo specjalistyczny zespół będzie liczył około 500 pracowników — mówi Dagmara Owczarska, dyrektor zarządzająca Groupon Shared Services w Warszawie i Katowicach. Groupon nie jest wyjątkiem: jest więcej firm, które mają po kilka biur w Polsce i zatrudniają ponad tysiąc osób.

ZIELONO IM: Nasze hasło brzmi: Go green — bądź sobą w pracy. Ubieramy się na luzie, a w biurze są nie tylko strefy chilloutu, ale także playstation czy ping-pong. Oferujemy standardowe i nietypowe bonusy, jak płatki na śniadanie, świeże owoce przez cały dzień czy popcorn — mówi Dagmara Owczarska, dyrektor zarządzająca Groupon Shared Services w Warszawie i Katowicach.
Marek Wiśniewski

— W ponad 50 centrach usług w Polsce zatrudnionych jest po tysiąc pracowników i więcej — szacuje Janusz Górecki, szef działu analiz ABSL, Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych.

Więcej do Polski

Nowe centrum poszerzy zakres usług obecnego. Dziś w Warszawie działa m.in. zespół wydawców przygotowujących oferty, tzw. deale, dla większości spółek Groupona na świecie — w Polsce, we Włoszech, w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, USA i Kanadzie. Jest tu także dział obsługi, który przez telefon, e-mailowo i na czacie obsługuje klientów z Polski, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Z Warszawy kompleksowo wspierani są również partnerzy Groupona z Polski, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec i Włoch. Dla pozostałych krajów pracują centra w Maroku i Indiach oraz zewnętrzne firmy, którym Groupon zleca niektóre procesy.

Jak się wygrywa

W Polsce Groupon rozważał jako drugie miejsce także Wrocław, Toruń, Poznań i Kraków. Wybór padł na Katowice ze względu na dostępność pracowników i bardzo atrakcyjne położenie w centrum miasta — w budynku Supersam. — Mamy pewność, że Groupon wyróżni się na tle innych działających w Katowicach ośrodków.

Pokażemy, że praca w centrum usług wspólnych może być ciekawa i nietuzinkowa. Oferujemy elastyczny czas pracy — zmianowo, od 8 do 22 przez siedem dni w tygodniu — dla osób, które są w stanie pracować od 20 godzin tygodniowo. W kwietniu rozpoczęliśmy nabór pracowników ze znajomością języka angielskiego i niemieckiego, który wzmocnimy kampanią promocyjną. Już w maju w Katowicach zrobi się zielono dzięki logo firmy — mówi Dagmara Owczarska. Groupon współpracuje z 1 mln sprzedawców na 15 rynkach, do końca 2016 r. sprzedał ponad miliard ofert i ma dziś 52,7 mln aktywnych użytkowników. Na całym świecie zatrudnia 8 tys. osób, a ubiegły rok skończył z 3,1 mld USD przychodów, 178 mln USD zysku EBITDA i 1,4 mld USD zysku brutto. W Katowicach działa ponad 70 centrów usług biznesowych, w których pracuje 16,5 tys. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane