„Grumpy Cat” bogatszy o ponad 700 tys. USD

opublikowano: 25-01-2018, 21:27
aktualizacja: 25-01-2018, 21:30

Sąd w Kalifornii przyznał właścicielce słynnego na całym świecie „Naburmuszonego Kota” 710 tys. USD za nielegalne wykorzystanie jego wizerunku.

Z dokumentów sądowych, do których dotarły media wynika, że Tabatha Bundesen z Morristown w stanie Arizona wygrała proces sądowy wytoczony firmie Grenade. Oskarżyła producenta napojów o naruszenie umowy na wykorzystanie wizerunku jej słynnego kota. Miał być wykorzystywany tylko do promocji “Grumpy Cat Grumpuccino”. Tymczasem firma stosowała go także w reklamach innych produktów. Sąd uznał, że doszło do naruszenia umowy i przyznał powódce 710 tys. USD, donoszą media.  

“Grumpy Cat”, który stał się internetową sensacją w 2012 roku, naprawdę ma na imię Tardar Source i jest kotką. W mediach pojawiały się doniesienia, że kotka przyniosła swojej właścicielce już ponad 100 mln USD. Tabatha Bundesen twierdziła jednak, że to nieprawda.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu