Grunt to doświadczenie

Grzegorz Hryniewicz
opublikowano: 30-03-2006, 00:00

Wartości niematerialne i prawne to znikoma pozycja w bilansie North Coast. Spółka nie ma patentów ani licencji, nie prowadzi również działań z zakresu B+R (badania i rozwój). Do głównych wartości w tej kategorii zaliczyć można natomiast trudne w wycenie kontakty handlowe — budowane od początku działalności.

Spółka opiera się na interpersonalnych związkach pomiędzy kluczowymi odbiorcami i dostawcami. Większość umów ma charakter ustny (zarówno dostawcy, jak i właściciele spółki są Włochami). Kolejnym niemierzalnym atutem firmy jest długoletnie doświadczenie w prowadzeniu działalności na polskim rynku. W ciągu kilkunastu lat właściciele dokładnie poznali specyfikę branży i uwarunkowania umożliwiające zachowanie przewagi konkurencyjnej. W tym czasie wartość spółki wzrosła kilkakrotnie. Dalszy dynamiczny rozwój North Coast wymaga od zarządu umiejętności podejmowania trudnych decyzji i bezwzględnej walki konkurencyjnej. Doświadczenie może być kluczem do sukcesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Hryniewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu