Grzywna za głośny wodospad

DI, PAP
21-10-2014, 00:00

1032 EUR — taką karę otrzymały władze miasteczka Bellano w Lombardii na północy Włoch po tym, gdy jeden z jej mieszkańców poskarżył się na głośny wodospad o nazwie Otchłań (Orrido), podziwiany przez tysiące turystów.

Mniejszy entuzjazm budzi wodospad na pobliskim osiedlu. Niektórzy z jego mieszkańców mówią, że przy otwartych oknach nie mogą słuchać radia ani oglądać telewizji. Urzędnicy stwierdzili przekroczenie dopuszczalnych norm w skalistym kanionie, do którego z impetem wpada wzburzona woda.

Roberto Santalucia, burmistrz Bellano, oświadczył, że nie zamierza zapłacić kary, bo uważa ją za absurdalną, tym bardziej że oszałamiające swym wyglądem wodogrzmoty nie są formalną własnością gminy, ale regionu Lombardia. W telewizji RAI zastanawiano się, jaką grzywnę nadgorliwi włoscy urzędnicy wymierzyliby władzom za wodospad Niagara.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Grzywna za głośny wodospad