GTC chce sprzedać 1-2 nieruchomości

PAP
opublikowano: 26-02-2010, 14:49

Globe Trade Centre rozważa w 2010 roku sprzedaż 1-2 nieruchomości - poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele GTC.

"W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce nie było transakcji. W tym czasie kupujący nagromadzili kapitał i w tej chwili są w stanie oferować lepsze ceny" - powiedział w piątek dziennikarzom Eli Alroy, przewodniczący rady nadzorczej GTC.

"W ostatnich dwóch latach nie sprzedaliśmy żadnej nieruchomości. W tym roku rozważamy sprzedaż 1-2 nieruchomości z naszego portfela" - dodał.

Z wypowiedzi przedstawicieli GTC wynika, że bardziej prawdopodobne jest, że sprzedane zostaną nieruchomości zlokalizowane w Polsce niż w innych krajach.

W 2010 GTC planuje rozpocząć kilka inwestycji komercyjnych.

"Jesteśmy optymistami co do trendu na rynku i zamierzamy go wykorzystać. Chcemy być o krok przed konkurencją" - powiedział Alroy.

"Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia kilku nowych inwestycji w 2010 roku" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane