GTC podaje stabilne wyniki

opublikowano: 16-11-2021, 16:23

Marża z wynajmu i zysk GTC w pierwszych trzech kwartałach 2021 r. nieznacznie wzrosły w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Marża brutto z wynajmu, jaką uzyskał Glob Trade Centre, wyniosła za pierwsze dziewięć miesięcy 2021 r. 93 mln EUR (91 mln EUR w analogicznym okresie 2020 r.), a skorygowany zysk EBITDA w tym samym okresie wzrósł do 83 mln EUR w porównaniu do 82 mln EUR rok wcześniej.

- Mimo iż aktywność w zakresie wynajmu nie dorównuje wynikom sprzed pandemii COVID-19, udało nam się utrzymać wskaźnik wynajęcia na poziomie 91 proc. Obserwujemy ekspansję najemców powierzchni handlowych na wszystkich naszych rynkach i we wszystkich centrach handlowych. Zwłaszcza galerie handlowe w Polsce i Serbii odnotowują coraz lepsze wyniki po lockdownach, a ich obroty są wyższe nawet w porównaniu z 2019 r. Najemcy powierzchni biurowych zazwyczaj pozostają w zajmowanych obiektach i nie szukają nowych, co działa na naszą korzyść - poinformował cytowany w komunikacie Yovav Carmi, prezes zarządu GTC.

Spółka planuje podwyższenie kapitału jeszcze w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane