Gwałtowny wyskok amerykańskiego dolara

Marek Wołos
opublikowano: 18-12-2007, 00:00

Umacniającego się dolara wspierają spekulacje o kończącym się cyklu obniżek stóp procentowych w USA. Na pierwszej sesji tygodnia kurs EUR/USD kontynuował spadki do poziomów sprzed dwóch miesięcy. Uwzględniając piątkową przecenę, to największe wydarzenia na przestrzeni minionego roku.

Inwestorzy na ogromną skalę zamykają długie pozycje w euro. Wystraszeni ostatnimi danymi o inflacji z USA obawiają się zjawiska stagflacji, czego konsekwencją jest wzrost stóp procentowych, a następnie aprecjacja waluty. Uczestnicy rynku grający pod dalszy spadek stóp w USA weryfikują prognozy i dokonują zmian w portfelach. Do tego dochodzi popyt na dolara związany z kończącym się rokiem i transferem zysków do USA. W rezultacie wzmocnienie USD jest coraz intensywniejsze. Przypuszczam, że w najbliższych dniach kurs EUR/USD spadnie do 1,41.

Marek Wołos

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gwałtowny wyskok amerykańskiego dolara