Haitong radzi sprzedać Budimex

opublikowano: 23-08-2017, 10:07
aktualizacja: 23-08-2017, 10:08

W raporcie z 22 sierpnia 2017 r. analityk Haitong Banku zmienił zalecenie z "neutralnie" na "sprzedaj" i obniżył cenę docelową do 200 zł.

Wczoraj na zamknięciu akcje Budimeksu kosztowały 230,85 zł. Dzisiaj tanieją, ale do poziomu wyznaczonego przez Haitong Bank wciąż mają kilkanaście procent. 

Cezary Bernatek, analityk Haitong Banku, prognozuje, że zysk netto spółki wzrośnie jedynie nieznacznie w tym roku. Jednocześnie analityk oczekuje, że w latach 2018-19 dojdzie do wyraźnego spadku w ujęciu rok do roku, co w oparciu o konsensus prognoz agencji Bloomberg, prezentuje się mało imponująco na tle prognozowanej dynamiki zysku netto niektórych konkurentów Budimeksu notowanych na GPW. 

Dodatkowo Haitong Bank spodziewa się, że zyski firmy będą nadal spadać w latach 2020-23. Co więcej, choć Cezary Bernatek oczekuje, że Budimex będzie w kolejnych latach nadal oferował jedną z najatrakcyjniejszych dywidend w swojej klasie dzięki komfortowej sytuacji płynnościowej, uważa jednak, że czynnik ten jest już z nawiązką uwzględniony w cenie akcji. Przy prognozowanym wskaźniku C/Z na rok 2018 na poziomie 16,4-krotności, firma jest notowana z 43-procentową premią w stosunku do lokalnych podmiotów porównywalnych.

Zdaniem Cezarego Bernatka, ostrzejsza niż bazowo zakładana konkurencja cenowa w przetargach na zamówienia publiczne w infrastrukturze i silniejsza od oczekiwanej presja na koszty pracy to, na tym etapie, kluczowe zagrożenia dla profilu inwestycyjnego firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy