Handel i sztuka zastąpią przemysł

opublikowano: 21-05-2018, 22:00

Zabudowania rzeźni z przełomu XIX i XX w. w Poznaniu zmienią funkcję.

Firma deweloperska Vastint Poland odkupiła od mBanku tzw. starą Rzeźnię Miejską w Poznaniu. Działka u zbiegu ulic: Garbary, Grochowe Łąki i Północnej ma być poddana rewitalizacji. Jej powierzchnia to prawie 5,5 ha.

REWITALIZACJA: W zabytkowych budynkach tzw. Starej Rzeźni w Poznaniu powstanie przestrzeń handlowa i artystyczno-wystawiennicza. Na pozostałej części działki będą mieszkania.
Zobacz więcej

REWITALIZACJA: W zabytkowych budynkach tzw. Starej Rzeźni w Poznaniu powstanie przestrzeń handlowa i artystyczno-wystawiennicza. Na pozostałej części działki będą mieszkania. Fot. ARC

— Na terenie nieruchomości zachowały się zabudowania z przełomu XIX i XX wieku, m.in. hala główna, kotłownia, maszynownia, wieża wodna, z których część po rewitalizacji będzie stanowić atrakcyjną, centralną część nowego założenia. Powstanie tu ogólnodostępna przestrzeń handlowa i artystyczno-wystawiennicza. Pozostała część działki zostanie przeznaczona głównie na funkcje mieszkalnez elementami usług. Prace koncepcyjno-projektowe potrwają dwa lata — mówi Roger Andersson, dyrektor zarządzający Vastint Poland.

Otwarte w 1900 r. zakłady mięsne były jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Po II wojnie światowej obiekt został zmodernizowany, jednakże w latach 90. XX w. produkcja została przeniesiona poza miasto. Od tego czasu budynki zakładowe stoją niewykorzystane. Plany inwestycyjne na nowo zdefiniują funkcję i kształt historycznego kwartału miasta. Przy sprzedaży tego terenu mBankowi doradzał Knight Frank.

— Bez wątpienia Rzeźnia Miejska jest jednym z najatrakcyjniejszych terenów inwestycyjnych, nie tylko w Poznaniu, ale i w kraju — powiedział Krzysztof Cipiur, dyrektor w dziale rynków kapitałowych Knight Frank.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Nieruchomości / Handel i sztuka zastąpią przemysł