Hardex kończy book building

GRA
opublikowano: 11-03-2008, 00:00

Producent płyt pilśniowych jest dobrej myśli przed ofertą, bo road show mu się udał. Pieniądze wyda na rozwój mocy wytwórczych.

Producent płyt pilśniowych jest dobrej myśli przed ofertą, bo road show mu się udał. Pieniądze wyda na rozwój mocy wytwórczych.

Dziś kończy się book building w ofercie Hardeksu, producenta płyt pilśniowych. Zarząd zakończył road show wśród inwestorów instytucjonalnych.

— Zainteresowanie funduszy jest duże. Mamy więcej spotkań, niż przewidywaliśmy — mówi Anna Juszczyk, członek zarządu Hardeksu.

Do instytucji trafi 75 proc. akcji sprzedawanych w ofercie. Zarząd nie planuje przesunięć między transzami, choć prospekt przewiduje taką ewentualność. Cenę emisyjną poznamy w środę przy widełkach 100-140 zł. To oznacza, że do spółki wpłynie 26,1-36,54 mln zł. A jeśli oferta nie powiedzie się w pełni?

— Jeśli ostateczne wpływy okażą się mniejsze, zaplanowane inwestycje zostaną rozciągnięte w czasie. Na pierwszy ogień pójdzie na pewno modernizacja kotła i prasy — wylicza Anna Juszczyk.

Proces inwestycyjny, który firma sfinansuje z emisji, potrwa do 2010 r.

— W rezultacie nasze moce produkcyjne wzrosną o 20 proc., z dzisiejszych 80 tys. ton rocznie. Ten wzrost nie uwzględnia przejęć, które mieszczą się w naszej strategii — podkreśla Anna Juszczyk.

Hardex wytypował grupę firm, z którymi chce rozpocząć negocjacje. To szeroko rozumiana branża drzewna.

Firma nie ujawnia prognoz na ten rok. Wiadomo tylko, że liczy na wzrost zarówno przychodów i zysku. Plan na 2007 r. zakładał 9,44 mln zł zysku netto przy 115,86 mln zł przychodów.

— Na ten rok przyjęliśmy kurs euro 3,6 zł. Co do cen drewna, to nie musimy się martwić — mamy zakontraktowane dostawy praktycznie na cały rok — wyjaśnia Anna Juszczyk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy