Harvey Weinstein aresztowany

opublikowano: 25-05-2018, 14:22
aktualizacja: 25-05-2018, 14:23

W piątek rano oskarżany o liczne przypadki molestowania producent filmowy Harvey Weinstein oddał się w ręce policji nowojorskiej. Został aresztowany w związku z oskarżeniem m.in. o gwałt.

Z doniesień mediów wynika, że sprawa prowadzona przez prokuratorów na Manhattanie jest odrębna od prowadzonych w Londynie i Los Angeles.

Zobacz więcej

youtube.com

Kilka miesięcy temu sprawa dopuszczania się przez Weinsteina molestowania i innych przestępstw seksualnych przez co najmniej 20 ostatnich lat ujrzała światło dzienne po serii publikacji w The New York Times i magazynie New Yorker.

The Weinstein Company (TWC), studio filmowe założone przez Harvey’a Weinsteina ogłosiło bankructwo w marcu. Wartość wierzytelności oszacowano w przedziale 0,5-1,0 mld USD. TWC poinformowało jednocześnie o zawarciu umowy sprzedaży prawie wszystkich aktywów funduszowi private equity Lantern Capital Partners.

TWC ogłosiło bankructwo po miesiącach spekulacji o możliwej sprzedaży spółki. Kiedy wydawało się, że dojdzie do transakcji z grupą inwestorów, na czele której stała Maria Contreras-Sweet, nie doszło do niej kiedy okazało się, że dług TWC jest wyższy niż pierwotnie podawano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś. MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Harvey Weinstein aresztowany