Hawe chce być bliżej Solorza

KL
opublikowano: 17-11-2010, 00:00

Zarząd Hawe jest zadowolony — z wyników i umowy z Aero 2. Liczy na dalszą współpracę z grupą Zygmunta Solorza-Żaka.

Zarząd Hawe jest zadowolony — z wyników i umowy z Aero 2. Liczy na dalszą współpracę z grupą Zygmunta Solorza-Żaka.

Robert Kwiatkowski, prezes Hawe, bardzo dobrze ocenia sprzedaż Telewizji Polsat giełdowemu Cyfrowemu Polsatowi.

— To oznacza, że Zygmunt Solorz-Żak ma gotówkę na rozwój swojej grupy telekomunikacyjnej. Dla całego rynku powstanie takiej firmy oznacza wielki przełom — mówi prezes Hawe.

Może to oznaczać przełom również dla samego Hawe. Kilka dni temu spółka podpisała umowę na dzierżawę światłowodu i usług transmisji danych o wartości 2,2 mln zł. Umowa ta to pokłosie rozmów ze Sferią o połączeniu z początku tego roku. Do fuzji nie doszło, jednak firmy postanowiły współpracować, a zarząd ma nadzieję, że ta współpraca się rozwinie.

— Liczymy, że nie będzie to nasza jedyna umowa ze spółkami z grupy Zygmunta Solorza-Żaka — przyznaje Robert Kwiatkowski.

Hawe jest wystawione na sprzedaż. Największy akcjonariusz spółki deklarował na łamach "PB", że szuka inwestora branżowego dla firmy. Robert Kwiatkowski nie ukrywa, że powrót do rozmów ze Sferią lub inną firmą ze stajni Zygmunta Solorza-Żaka mógłby być dobrym rozwiązaniem.

— Hawe jest gotowe do sprzedaży. Mamy potencjał wzrostu — niezależnie od tego, czy my kogoś przejmiemy, czy też zostaniemy przejęci — informuje Robert Kwiatkowski.

Obecnie największymi klientami Hawe są PTC, Polkomtel, Netia, UPC Polska i Multimedia Polska. Prezes liczy na dwóch kolejnych — negocjacje właśnie się toczą. Umowa z jednym z nich może zostać podpisana w tym roku.

Hawe przedstawiło wczoraj wyniki finansowe. Przychody po trzech kwartałach wzrosły do 64,48 mln zł, co oznacza wzrost o 106 proc. Zysk netto zwiększył się o 310 proc., do 21,56 mln zł. W samym trzecim kwartale przychody sięgnęły 24,48 mln zł (rok wcześniej 5,6 mln zł), a zysk netto 6,52 mln zł (przed rokiem spółka miała 1,4 mln zł straty).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Hawe chce być bliżej Solorza