Headhunter atakuje bogaczy pozwami

DI, yahoo.com
opublikowano: 22-06-2013, 19:05

"The New York Times" opisuje ciekawy przypadek Adriana Barrie Smitha, który pozywa najbardziej znane nazwiska z Wall Street.

Kim jest Adrian Smith? Brytyjczyk zajmował się rekrutacją lokajów, pokojówek i innych osób pomagających w domach rodzin zaliczanych do najbardziej majętnych na świecie.

Smith nie jest już jednak znany jako headhunter szukający wykwalifikowanej służby dla gwiazd finansjery i show biznesu. W ciągu ostatnich 18 miesięcy Brytyjczyk pozwał rodziny najbardziej prominentnych ludzi z Nowego Jorku. Na liście są nazwiska Stephena Schwarzmana, szefa Blackstone Group, Carla Icahna, znanego inwestora giełdowego, Leonarda Blavatnika, inwestora, który przejął niedawno Warner Music, Susan Soros Webber, byłej żony potężnego inwestora, a wcześniej także Mariah Carey, znanej piosenkarki pop. W tym tygodniu Smith ma być w sądzie w sprawie przeciwko żonie Kennetha A. Buckfire'a, współzałożyciel firmy Miller Buckfire.

Headhunter praktycznie w każdym przypadku oskarża znanych i bogatych ludzi o jakąś formę naruszenia umowy.

Dziennikarz "The New York Times" Andrew Ross Sorkin podaje, że otrzymywał e-maile od Smitha, w których ten twierdził, że ma do opowiedzenia historie, w które trudno uwierzyć, bo to właśnie dostarczani przez niego pracownicy widzą życie potężnych ludzi od podszewki. Reporter twierdzi, że Smith przedstawiał się jako osoba dążąca do wyjawienia prawdy o ważnych osobach z Nowego Jorku.

Sorkin doszedł jednak do wniosku, że intencją Smitha może być zwykłe zwrócenie uwagi w celu uzyskania odszkodowań. Zajął się więc samym głównym aktorem pozwów.

Okazuje się, że mężczyzna już wcześniej pozywał na przykład koncerny medialne News Corporation, Daily Beast, a nawet brytyjski dziennik "The Daily Telegraph". Ten ostatni za publikację zdjęcia Smitha bez jego zgody. Gdy dziennikarz zainteresował się sprawą Smitha, ten zaczął wysyłać także do niego maile pełne gróźb i zapowiedzi procesów.

"The New York Times" opisuje kilka przypadków pozwów. Przykład? Sprawa żony inwestora Carla Icahna. Smith został zatrudniony do znalezienia pokojówki, ale szybko został zwolniony, bo okazało się, że szukał kandydatek na stronie ogłoszeniowej Craigslist, a nie w swoim profesjonalnym portfolio.

Co teraz planuje Adrian Smith? Na razie twierdzi, że pisze książkę o brudach bogaczy z Nowego Jorku.

Więcej o nowojorskim headhunterze w tekście "The New York Times">>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, yahoo.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Headhunter atakuje bogaczy pozwami