Helio idzie na giełdę

SG
opublikowano: 16-01-2007, 00:00

Bakalie polubiły giełdę. Kolejny gracz chce zadebiutować jeszcze w I kwartale.

Bakalie polubiły giełdę. Kolejny gracz chce zadebiutować jeszcze w I kwartale.

Helio (dawniej PH Bona) złożyło prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego. To kolejny po Atlancie i Bakallandzie reprezentant branży bakaliowej, który uzyska środki z publicznej emisji akcji. Nie ujawnia, na jakie wpływy liczy.

— Na giełdzie zamierzamy zadebiutować już na przełomie lutego i marca. Dzięki środkom z emisji chcemy zwiększać nasze moce produkcyjne i inwestować w park maszynowy — mówi Leszek Wąsowicz, prezes Helio.

Helio specjalizuje się w produkcji masy makowej. Strategia rozwoju przewiduje umocnienie pozycji na krajowym rynku. W tym celu Helio przede wszystkim planuje budowę nowego zakładu produkcyjnego. W 2005/06 spółka wypracowała ponad 40 mln zł sprzedaży. W 2006/07 oczekuje przychodów rzędu 50 mln zł.

— Pracujemy nad sprawozdaniem finansowym na koniec grudnia 2006 r. Spodziewam się dobrej dynamiki wyników za cały nasz obrachunkowy rok 2006/07 — dodaje prezes Helio.

Około 99 proc. akcji spółki posiada Leszek Wąsowicz. Oferującym jest DM BOŚ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SG

Polecane