Hiszpania: liczba zagranicznych turystów spadła o 87 proc.

opublikowano: 02-12-2020, 11:17

Wprowadzenie nowych ograniczeń w związku z drugą falą pandemii spowodowało, że liczba zagranicznych turystów odwiedzających Hiszpanię w październiku była o 87 proc. mniejsza niż rok wcześniej, informuje Reuters.

To kolejny cios dla hiszpańskiej branży turystycznej po tym jak nie spełniło się oczekiwanie na odrobienie w sezonie letnim części strat spowodowanych przez pandemię. Spadek liczby zagranicznych turystów w październiku był zbliżony do notowanego we wrześniu i głębszy niż w sierpniu, kiedy wynosił 76 proc.

Po dziesięciu miesiącach roku Hiszpanię odwiedziło 17,9 mln zagranicznych turystów, czyli 76 proc. mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

fot.Doug Seeburg/News Licensing/Forum
fot.Doug Seeburg/News Licensing/Forum

Turyści zagraniczni wydali w październiku w Hiszpanii o 90 proc. mniej pieniędzy niż rok wcześniej. Po dziesięciu miesiącach ich wydatki spadły o 73 proc. do 18,6 mld EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane