Hiszpania podniesie prognozę PKB

opublikowano: 29-07-2014, 14:29

Rząd Hiszpanii z większym optymizmem patrzy w przyszłość. We wtorek poinformował o planowanym podwyższeniu prognozy wzrostu gospodarczego na rok bieżący i przyszły, donosi Reuters.

Zdaniem Luisa de Guindosa, ministra gospodarki, w 2014 r. PKB Hiszpanii prawdopodobnie zwiększy się o 1,5 proc. wobec pierwotnej prognozy na poziomie 1,2 proc. W przyszłym roku tempo wzrostu powinno jeszcze przyspieszyć osiągając wartość 2 proc. Dotychczas oczekiwano wzrostu PKB w 2015 r. o 1,8 proc.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

Nieco lepiej oceniana jest też sytuacja na rynku pracy. Stopa bezrobocia może spaść w tym roku do 24,9 proc. i do 23,3 proc. w roku 2015. W drugim kwartale bieżącego roku wyniosła ona 24,5 proc.

Madryt opublikuje zrewidowane prognozy na kolejne lata w ramach przewidzianej na wrzesień prezentacji propozycji budżetu na 2015 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane