Hochtief zbuduje hotel w Poznaniu

Paweł Mazur
31-10-2001, 00:00

Spółka Globis Poznań, której udziałowcami są Globe Trade Center (75 proc. kapitału) oraz Orbis (25 proc. kapitału), podpisała z Hochtief Polska umowę na wykonanie biurowca w centrum Poznania wartości około 12 mln EUR, czyli 44 mln zł. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na początek 2003 r.

Nowy obiekt będzie posiadał 10 naziemnych kondygnacji oraz 13 tys. mkw. powierzchni pod wynajem. W podziemiach przewidziano parking na 225 samochodów. Dodatkowo 16 miejsc usytuowanych ma być przed budynkiem.

Obiekt będzie klimatyzowany, chroniony całodobowo i wyposażony w światłowodową sieć telekomunikacyjną. Niewątpliwą zaletą biurowca jest jego lokalizacja w ścisłym centrum Poznania w bezpośrednim sąsiedztwie należącego do Orbisu hotelu Mercure przy skrzyżowaniu ulic Roosevelta i Słowackiego. Inwestycję sfinalizuje Bank Zachodni WBK, a funkcję agentów powierzono międzynarodowej firmie CB Richard Ellis oraz poznańskiej firmie Błaszczyk Nieruchomości.

Globe Trade Center działa w Polsce od 1994 roku. Do tej pory firma, która jest spółką publiczną nie notowaną na GPW (jej udziałowcami są m.in. Deutsche Bank, Bank Handlowy oraz EBOiR), swoją działalność budowlaną koncentrowała przede wszystkim na warszawskim rynku deweloperskim. Firma zrealizowała m.in. Mokotów Business Park, Galerię Mokotów oraz inwestycje o charakterze mieszkaniowym w wysokim standardzie. W planach GTC jest realizacja kolejnych obiektów w Krakowie i Wrocławiu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Mazur

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Hochtief zbuduje hotel w Poznaniu