Holendrzy przejmują zarządzanie w Europie

opublikowano: 02-07-2019, 22:00

MVGM kupuje biznes związany z zarządzaniem nieruchomościami JLL na kontynencie i wchodzi do czołówki branży.

Przejęcie europejskich działów zarządzania nieruchomościami JLL oznacza dla holenderskiej firmy MVGM wejście do pierwszej piątki firm wyspecjalizowanych w tym biznesie w Europie, a w Holandii i Niemczech — uzyskanie pozycji lidera. Do zarządzanych przez MVGM 6,4 mln m kw. nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych w Holandii i Niemczech dołączy 12 mln m kw. powierzchni zarządzanych dotychczas przez 540 pracowników JLL w Polsce, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Luksemburgu, Czechach, Rumunii, na Słowacji, w Holandii i Niemczech. W tych dwóch ostatnich krajach zespoły ds. zarządzania nieruchomościami MVGM zostaną rozszerzone o specjalistów JLL, w pozostałych pracownicy JLL będą po zamknięciu transakcji występować już w barwach nowego pracodawcy.

— Ta transakcja jest skokiem naprzód w naszych ambicjach rozwoju — skomentował Menno van der Horst, członek zarządu MVGM.

JLL i MVGM zawarły też partnerstwo strategiczne, mającena celu rozwój i obsługę wspólnej bazy klientów w przyszłości.

— JLL będzie nadal oferować pełen pakiet usług związanych z nieruchomościami w krajach Europy kontynentalnej, współpracując ściśle z partnerem, który jest bardzo mocno wyspecjalizowany w zarządzaniu nieruchomościami — powiedział Guy Grainger, dyrektor generalny EMEA w JLL.

W Polsce transakcja obejmuje portfel nieruchomości o łącznej powierzchni około 1,7 mln m kw.

— Zawarcie umowy z JLL to dla MVGM możliwość zadebiutowania na polskim rynku nieruchomości komercyjnych i wniesienia swojej mocnej ekspertyzy. Transfer obejmie cały zespół JLL zajmujący się zarządzaniem nieruchomościami, który liczy obecnie około 100 osób. Nasi pracownicy będą działać jako część zespołu MVGM, ale jednocześnie będą pracować ze swoimi obecnymi klientami i będą mogli świadczyć te same usługi co obecnie i polegać na tych samych procesach. To dla nich świetne możliwości rozwoju — MVGM to firma o bardzo mocnej ekspertyzie w zakresie nowoczesnych technologii, które uwzględniają zbieranie i wizualizację danych — mówi Virginie de Baere, dyrektor działu zarządzania nieruchomościami JLL.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu